zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 38x

Jednoletky / Letničky : Magnoliopsida / Solanales / Solanaceae / Petunia

Petunia riograndensis

Bohužel k tomuto druhu žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Petunia

cenikceny již od 51,00 Kč s DPH

Pochází z Jižní Ameriky. Můžeme nalézt odrůdy jak na záhonky, tak převislé do truhíků anebo také polokeře s délkou i 1,5m. Stonky i listy jsou jemně chlupaté. Listy jsou přímo přisedlé ke stonkům, mají vejčitý nebo široce kopinatý tvar se zvlněným krajem. Známá je ale především díky pestrým květům, které vytvářejí krátkou trubku a pak se okvětní lístky široce sozprostřou. Dnes existuje nepřeberné množství barev nebo kombinací. Původní ale byla růžová. Pěstují se převážně v truhlíkách. Existuje velké množství vnitrodruhových taxonů, zejména odrůd:

Dále se řadí do několika skupin, např:

Potřebuje dostatek světla a tepla. Zemina by měla být spíše sušší, propustná a písčitá s dostatkem živin.

Množí se semeny klíčícími při teplotě 20°C, pak můžeme snížit až na 15°C.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Solanaceae (Lilkovité)

Existuje v ní asi 96 rodů a více než 2500 druhů. Nalezenou se zde jednoletky, dvouletky i trvalky. Jedná se především o byliny. Patří mezi významnou čeleď, kterou člověk hojně využívá jako zdroj potravin, koření nebo léčivky (ale i jedy). Tvar listů nelze pro velikou rozmanitost obecně definovat. Lze pouze říci, že vyrůstají střídavě a mají často zvlněný okraj. Květy mívají 5 okvětních lístků. Plodem může být bobule nebo toboka. Nejznámějšími zástupci jsou: brambor, rajče, paprika a tabák.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019