zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 125x

Byliny : Magnoliopsida / Apiales / Apiaceae / Ligusticum

Ligusticum mutellina (Koprníček bezobalný)

Roste v horách jižní a střední Evropy. Patří mezi trvalky. Pod zemí vytváří krátký válcovitý až vřetenovitý oddenek. Dorůstá výšky 10 - 50cm. Lodyha je holá, oblá, v horní části chudě větvená. Má mírně rýhovanou bázi, v horní části je hranatá a dutá. Přízemní listy mají řapíky, 2 - 3x zpeřené čepele, vlastní úkrojky jsou pak čárkovité, široké 0,4 - 1,5mm. Kvete bílými nebo nafialovělými kvítky v 7 - 10tičetném okolíku. Plody mají 5 vyniklých žeber délky 4 - 6mm. Vydává výrazné aroma. Patří mezi ohrožené druhy C3. Po rozemnutí vydává výrazné aroma.

Vyhovují mu horské louky, holiny, i pásmo kosodřevin. Půda by měla být vlhká, bohatá na živiny, kamenitá nebo hlinitá.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Synonyma: Aethusa mutellina, L. meum, Meon mutellina, Meum mutellina, Mutellina adonidifolia var. mutellina, Mutellina purpurea, Oenanthe mutellina, Oenanthe purpurea, Phellandrium mutellina, Selinum mutellina, Seseli mutellina

Do substrátu doporučuji použít:
OSMOCOTE 60g
za 16,00 Kč s DPH.

Popis rodu Ligusticum

Roste v teplejších oblastech severní polokoule. Rodové jméno pochází z Italského regionu Liguria.

Množí se semeny.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Apiaceae (Miříkovité)

Existuje na 400 rodů a více než 3000 druhů v podobě bylin. Rostliny vydávají aromatickou vůni, mají dutý stonek a kvetou v okolíku žlutými, bílými nebo zelenobílými drobnými kvítky s 5ti okvětními lístky. V této čeledi se najde hodně léčivých bylin nebo koření a rovněž tak jedů.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020