zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 11x

Popínavé, převislé a půdokryvné : Liliopsida / Alismatales / Araceae / Philodendron

Philodendron balaoanum

Bohužel k tomuto druhu žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Philodendron

Pochází z Jižní Ameriky. Filodendron patří mezi liány a vytváří i vzdušné kořeny. Nové střídavé řapíkové listy se vytvářejí na základně již vyrostlého listu. Občas tyto staré listy odumírají. Právě listy dělají z rostliny to co je činí krásnými. Mohou nabývat mnoha tvarů, povrchů i barev. Jejich délka se obvykle pohybuje v rozmezí 8 - 14cm a šířka 5 - 9cm. Existují vnitrodruhové taxony:

Vyhovuje mu teplo a vyšší vzdušná vlhkost. Nesnáší ale přímé slunce. Ideální je polostín nebo rozptýlené světlo. Pro zálivku a mlžení je vhodné používat měkkou nebo dešťovou vodu. Substrát by měl být stále vlhký, ale ne přemokřený. Hnojíme jednou za 14 dní tekutými hnojivy. Teplota postačí pokojová, v zimě nesmí klesnout pod 13°C.

Množí se vrcholovými řízky. Necháme zakořenit v písčitém vlhkém substrátu zakrytém fólií. Velké druhy můžete zkusit množit jen listy s patkou.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Araceae (Áronovité)

Patří sem více než 3000 druhů. Najdou se zde byliny i keře, dále terestrické, epifytské, liánovité nebo dokonce i vodní rostliny. Náleží především k trvalkám. Kořeny bývají v pdobě hlíz nebo oddenku. Listy mohou být s řapíkem i bez a vyrůstají střídavě. Žilnatina je zpeřená, dlanitá nebo souběžná. Pokud se jedná o tvar, oblíbený je střelovitý, srdčitý nebo hrálovitý. Květenstvím je palice (ztlustlé klasy) s toulcem (vzácně bez). Plodem je peckovice nebo bobule, méně častěji oříšek, měchýřek nebo tobolka. Obvykle bývá i dužnatý.

Pocházejí z tropických lesů. Vyznačují se zvláštním květenstvím v palici, kterou obklopuje jediný obvykle tuhý listen zvaný toulec. Nejsou náročné na světlo, vyhovuje jim polostín a přímé slunce jim škodí. Jsou poměrně snášenlivé na sušší vzduch uvážíme-li odkud pocházejí, ale každopádně rosení jim nebude vadit.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020