zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 69x

Trávy : Liliopsida / Poales / Poaceae

Pholiurus (Ocáskovec)

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Pholiurus pannonicus (Ocáskovec panonský)

Roste od jihovýchodní Evropy po jižní Sibiř a Kavkaz, zavlečený byl do Polska a Austrálie. Roste v trsech a patří mezi jednoletky. Dorůstá výšky 5 - 25cm. Stonky jsou přímé nebo v kolénkách vystoupavé. Listy jsou tuhé, drsné, dlouhé 3 - 5cm, široké 2mm a jazýček je dlouhý 3 - 4mm. Květenstvím je klas složený z dalších klásků, má délku 5 - 12cm, klásky jsou 2 - 4četné, dlouhé 4 - 5mm, zploštělé, plevy vejčité, kožovité a dlouhé 6 - 7mm.

Vyhovují mu zasolené zaplavované půdy.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Lepturus incurvatus subsp. curvatissimus, Lepturus incurvatus var. curvatissimus, Lepturus pannonicus, Ophiuros pannonicus, Rottboellia pannonica, Rottboellia salina


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019