zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 60x

Listnáče : Magnoliopsida / Rosales / Rosaceae / Photinia

Photinia amphidoxa

Patří mezi stálezelené rostliny.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Stranvaesia amphidoxa

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Photinia

Existuje asi 40 - 60 druhů. Roste v podobě keře nebo malého stromu. Pochází z teplých oblastí Asie, od východního Himálaje po Japonsko a na jich k Indii a Thajsku. Dorůstá výšky 3 - 15m. Větve jsou prohnuté do oblouku a často trnité. Listy mají oválný až eliptický tvar, vyrůstají střídavě a mají překrásné červené podzimní zbarvení. Mohou být neopadavé, ale i opadavé. Kvete v hroznech. Jednotlivé květy mají v průměru 5 - 10mm s pěti okvětními lístky. Plodem je malá malvička v průměru 4 - 12mm. Stává se potravou ptáků. Červené jsou i plody, které zůstávají na stromě vyset velmi dlouho.

Množí se semeny.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Rosaceae (Růžovité)

Patří sem 100 - 120 rodů se 3000 - 4000 druhy. Nejznámějším zástupcem je bezesporu růže, označována jako královna květin. Dalšími významnými představitelem je ovoce mírného pásma a také řada léčivých rostlin. V této čeledi se tedy naleznou byliny, keře i dřeviny, často obdařené ostny. Listy vyrůstají obvykle střídavě, jsou složené a s palisty. Kvete většinou 5tičetnými oboupohavnými květy. Plodem je pak češule.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020