zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 13x

Byliny : Magnoliopsida / Lamiales / Phrymaceae

Phryma

Existuje pouze 1 druh.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Phryma leptostachya

Roste v Severní Americe jako trvalka. Stonek je větvený, 4hranný. Listy jsou vejčité až eliptické, zašpičatělé, pilovité, spodní na bázi zúžené do 1 - 3,5cm řapíku, horní mají 2 - 4mm řapík, čepel má délku 3 - 10cm, šířku 1,5 - 5c a žilnatinu tvoří 5 - 7 žilek. Květenstvím je vrcholový klas délky 15 - 35cm, listeny čárkovité, dlouhé 2 - 3mm, květy jsou umístěné střídavě (i vstřícně), jsou přisedlé, kalich trubkovitý, dlouhý 4 - 5mm, koruna je dlouhá 5 - 7mm, spodní pysk je větší, 3laločný, horní krátce 2laločný a laloky jsou zakulacené. Existuje vnitrodruhový taxon:

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2023