zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 62x

Ovoce : Magnoliopsida / Solanales / Solanaceae / Physalis

Physalis acutifolia

Bohužel k tomuto druhu žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: P. wrightii, Saracha acutifolia

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Physalis

cenikceny již od 15,00 Kč s DPH

Pochází z teplých subtropických a tropických oblastí Ameriky. Najdeme mezi nimi jednoletky i trvalky. Dorůstá výšek 0,4 - 2 (i 3)m. Je charakteristická svými plody tvarem podobným malému rajčátku obklopenému suchým žebrovaným měchýřovitým obalem lidově zvaným lampiónek.

Pěstujeme podobně jako rajčata. Je nutné předpěstování, vysazování do fóliovníků, pařenišť atp.

Množí se bez problémů sama. Pokud ale chcete, tak dělením trsů nebo semeny.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Solanaceae (Lilkovité)

Existuje v ní asi 96 rodů a více než 2500 druhů. Nalezenou se zde jednoletky, dvouletky i trvalky. Jedná se především o byliny. Patří mezi významnou čeleď, kterou člověk hojně využívá jako zdroj potravin, koření nebo léčivky (ale i jedy). Tvar listů nelze pro velikou rozmanitost obecně definovat. Lze pouze říci, že vyrůstají střídavě a mají často zvlněný okraj. Květy mívají 5 okvětních lístků. Plodem může být bobule nebo toboka. Nejznámějšími zástupci jsou: brambor, rajče, paprika a tabák.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019