zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 96x

Subtropické stromy : Magnoliopsida / Lamiales / Oleaceae

Picconia (Pikonie)

Roste v podobě stálezeleného stromu nebo keře. Borka je hladká, bělavá. Listy jsou vstřícné, kožovité, jednoduché a holé. Květenstvím je krátký úžlabní hrozen, vlastní květy jsou obojaké, kalich 4laločný a koruna hluboce 4laločná. Plodem je suchá peckovice.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Picconia azorica

Roste na Azorských ostrovech v podobě keře nebo stromu. Větve jsou v mládí hnědožluté, později šedé. Listy jsou kopinaté až obvejčité, špičaté až tupé, dlouhé 3 - 6 (i 10)cm, široké 1 - 3 (i 6)cm, spodní strana má výrazné centrální žebro. Květy mají vejčité hrotité ochlupené kališní cípy délky 1mm. Plody jsou vejčité, černé a dlouhé 1 - 1,3cm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Notelaea azorica

Picconia excelsa (Pikonie ztepilá)

Roste na Kanárských ostrovech a Madeiře v podobě stálezeleného stromu. Dorůstá výšky až 10 - 15 (i 18)m, ale obvykle méně. Borka je světlá. Listy jsou vstřícné, eliptické až kopinaté, tupé (i špičaté), mírně podvinuté, lesklé, kožovité, zelené, dlouhé 4,5 - 13cm, široké 1 - 5,5cm, spodní strana je světlejší a řapíky jsou krátké. Květenstvím je 1 - 5cm dlouhý 6 - 12tičetný hrozen, listeny jsou vejčité, ochlupené, dlouhé 0,4 - 1cm, záhy opadávají, kalich má průměr 2,5mm, koruna je bílá, široká 6mm a má 4 kopinaté laloky. Plodem je temněmodrá 2cm eliptická peckovice.

Vyhovuje ji plné slunce nebo polostín, teplo a vlhká hlinitá půda.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Notelaea excelsa, Olea excelsa, Olea maderiensis


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019