zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 212x

Sukulenty : Magnoliopsida / Saxifragales / Crassulaceae / Pistorinia

Pistorinia breviflora

Dorůstá výšky 6 - 17cm. Květy mají kališní lístky délky 2 - 3mm a koruna je dlouhá 1,4 - 2cm. Plody jsou eliptické a mají délky 0,2 - 0,4mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Cotyledon breviflora, Cotyledon breviflora subsp. salzmannii, Cotyledon breviflora var. flaviflora, Cotyledon breviflora var. rhodantha, Cotyledon breviflora var. rubella, Cotyledon salzmannii, P. breviflora subsp. salzmannii, P. breviflora var. flaviflora, P. breviflora var. rhodantha, P. breviflora var. rubella, P. salzmannii

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Pistorinia

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Crassulaceae (Tlusticovité)

Existuje asi 1500 druhů v 40 rodech. Jedná se o sukulentní rostliny rostoucí jako byliny nebo i polokeře. Listy mohou být protistojné i střídavé, někdy seskupené v přízemní růžici. Čepele mohou mít pilový nebo vroubkovaný okraj. Vždy jsou ale dužnaté a bez palistů. Kvete nejčastěji oboupohlavnými květy ve vrcholících se 3, 4, 5 nebo mnoha okvětními lístky. Plodem je měchýřek.

Vyskytují se především v oblastech s nedostatkem vody. Pokud u nás dokáží přezimovat, často se jedná o oblíbené skalničky.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020