zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 65x

Subtropické stromy : Magnoliopsida / Fagales / Juglandaceae

Platycarya (Platykaryje)

Roste v Číně, Japonsku, Koreji a Vietnamu. Patří mezi opadavé keře až stromy. Větve mají plnou dřeň, vrcholové pupeny jsou vejčité až téměř kulovité, šupiny široké a překrývající se. Listy jsou střídavé, lichozpeřené, lístky mají pilovitý okraj a zpeřenou žilnatinu. Kvete terminálními laty z jednopohlavných i oboupohlavných klasů připomínajících šištice, samčí jsou bezobalné, podepřené listenem s 4 - 15ti tyčinkami, samičí jsou podepřeny 1 volným listenem s 2mi listeny přirostlými k semeníku, mají 2 okvětní lístky a semeník s přisedlou 2laločnou bliznou. Plodem je úzce 2křídlý oříšek.

Vyhovují mu méně vlhké půdy bohaté na živiny a teplo.

Množí se semeny nebo hřížením.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Platycarya longzhouensis

Roste v Číně. Byl objeven teprve v r. 1999.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Platycarya strobilacea (Platykaryje šišticovitá)

Roste v Číně a Japonsku v podobě opadavého keře nebo stromu. Dorůstá výšky až 15m. Větve jsou v mládí ochlupené. Listy jsou dlouhé 15 - 30cm, zpeřené, tvořené 7 - 15ti lístky, lístky vejčité až kopinaté, dlouhé 4 - 10cm, zašpičatělé, 2x pilovité, v mládí mírně ochlupené. Samčí jehnědy jsou dlouhé 5 - 8cm, samičí jehnědy samostatné, šiškovité, dlouhé 3 - 4cm a hnědé. Plodem je oříšek délky 5mm.

Vyhovují ji smíšené horské lesy, plné slunce a dobře propustná půda.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Fortunaea chinensis, Petrophiloides strobilacea


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019