zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 762x

Popínavé, převislé a půdokryvné : Magnoliopsida / Lamiales / Lamiaceae / Plectranthus

Plectranthus caninus (Kopřivěnka psí)

Bohužel k tomuto druhu žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Coleus caninus, Coleus heynei, Coleus pachyphyllus, Coleus spicatus, Coleus spicatus var. rondinella, Germanea crassifolia, Majana canina, Majana spicata, Ocimum monadelphum, P. monadelphus

Do substrátu doporučuji použít:
OSMOCOTE 60g
za 16,00 Kč s DPH.

Popis rodu Plectranthus

Existuje kolem 300 druhů. Obvykle dorůstá výšky 30 - 60cm. Nejznámějším druhem je P. coleoides.

Vyhovuje jim celoroční pokojová teplota. Umístěte je do polostínu a svědčí jim vlhký vzduch a stále mírně vlhký substrát. Pokud se rozhodnete o letnění, bude si žádat vydatnou zálivku.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Lamiaceae (Hluchavkovité)

Existuje až 7200 druhů a až 263 rodů. Drtivá většina náleží mezi byliny, vzácně se jedná o keře nebo dokonce stromy. Najdou se mezi nimi jednoletky, dvouletky i trvalky. Lodyha mívá čtvrcový průřez. Listy jsou protistojné nebo specielně i křížmostojné. Čepele mívají pilový nebo vroubkovaný okraj bez paistů. Kvete oboupohlavnými pyskatými květy v lichopřeslenech. Plodem je zpravidla tvrda, méně častěji peckovice nebo tobolka. Často bývají využívány v kuchyni do salátů nebo jako koření. Dále se u nich projevují léčivé účinky a používají se také jako zdroj éterických olejů.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020