zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 159x

Sukulenty : Magnoliopsida / Caryophyllales / Aizoaceae / Pleiospilos

Pleiospilos nelii

Patří mezi trvalky. Dorůstá výšky 5 - 8cm a zploštělé tělo může do šířky dosáhnout i 10cm. Má 2 nebo 4 protistojné šedozelené až hnědé silně sukulentní polokulovité listy. Každý rok vytváří nový pár, starý usychá. Šířka dosahuje 1,5cm a délka až 5cm. Během odpoledne kvete žlutooranžovými květy o průměru 6 - 7 (i 7,5)cm. V místě naleziště ji hrozí vyhubení. Existuje vnitrodruhový taxon:

Potřebuje plné slunce, zálivku 1x týdně mírnou dávku. Na zimu se zálivka radikálně sníží, stejně jako teplota. Ideální je 15°C. Vyhovuje jim písčitý dobře propustný a vysychající substrát.

Množí se semeny.

PleiospilosNeliiRubra.jpg
916 x 767 px
99.02 kB

Kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Synonyma: P. pedunculatus, P. tricolor

K přesazování doporučuji:
Kontejnery K4
za 2,00 Kč s DPH.

Popis rodu Pleiospilos

Pochází z jižní Afriky. Patří mezi trvalky. Rodové jméno pochází z řeckých slov pleios = hodně a spilos = tečky/fleky. Listy jsou velmi ztlustlé podobně jako u živých kamenů, tečkované. Kvete žlutými květy. Nejběžnějším druhem je P. nelii.

Množí se semeny.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020