zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 20x

Subtropické keře : Rosopsida / Santalales / Loranthaceae / Plicosepalus

Plicosepalus amplexicaulis

Roste v JAR, Svazijsku a Mosambiku. Listy jsou bledě šedozelené, přisedlé, čárkovité až podlouhlé, dlouhé 2,5 - 7,5, široké 0,4 - 1,8cm a mají 3 - 5 žilek. Květenstvím je samostatný nebo párovitý 3 - 5tičetný okolík s 3 - 9mm stopkou, vlastní květy mají 5 - 8mm stopku, lůžko obkuželovité velikosti 3,5 - 4mm, kalich má délku 0,7 - 1mm, korunní lístky jsou bílé, konce červené, dlouhé 3,5 - 4,5cm, spodní část mírně S-ovitá, dlouhá 0,7 - 1cm a konec je zkroucený. Plodem je eliptická bobule délky 1,1cm a šířky 7mm.

Parazituje na rodu Acacia.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Plicosepalus

Roste na středním východě, Arábii a dále až do jižní Afriky v podobě poloparazitického keře. Dorůstá délky od několika cm po několik m. Povrch může být vzácně i ochlupený. Listy vyrůstají asymetricky vstřícně až pravidelné, občas ve svazečcích, jsou max. krátce řapíkaté, kožovité až mírně dužnaté. Kvete po 1 - několika ks v okolících v paždí listů, jsou 5tičetné a korunní lístky jsou zpravidla červené nebo žluté. Plodem jsou eliptické až baňkovité bobule, které mohou mít bradavičnatý povrch.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020