zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 18x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Asterales / Asteraceae / Pluchea

Pluchea rufescens

Roste na ostrově Mauricius.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Conyza heliotropifolia, Monarrhenus rufescens, P. aphanantha

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Pluchea

Roste v Americe, Africe, Asii a Austrálii v podobě keře nebo polokeře (i trvalky). Povrch bývá ochlupený, někdy i lepivý. Listy mohou být vstřícné i střídavé, přisedlé, zubaté až peřenodílné. Květenstvím je úbor v chocholičnatém květenství, vlastní květy jsou bílé, žluté nebo fialové, zákrov vejčitý, zvonkovitý až prakticky 1/2kulatý, listeny jsou přitisklé, střechovité, lůžko zploštělé, vnější kvítky samičí, středové oboupohlavné (ale zpravidla sterilní), koruna úzce trubkovitá, 5tilaločná, růžová až růžovofialová. Plodem bývá 4 - 6tihranná válcovitá nažka s chmýrem. Bývá zpravidla aromatický.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Asteraceae (Hvězdnicovité)

Je to velmi bohatá čeleď. Řadí se sem více než 1300 rodů s cca 20 000 druhů. Náleží sem jednoletky, dvouletky i travalky, dále pak byliny, polokeře, keře a dokonce i stromy. Listy mohou být střídavé i vstřícné, celokrajné nebo různě vykrajované. Květy jsou charakteristickým znakem hvězdnicovitých. Většinou jsou 5tičetné (4četné zřídka) a především jsou seskupené v úboru. Principem úboru je, že na středovém terčíku je seskupeno mnoho drobných květů vedle sebe, přičemž u krajních jsou okvětní lístky protažené a jsou lidově považovány za jediné okvětní lístky. Typickým příkladem je kopretina. Plodem je nažka.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019