zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 117x

Subtropické stromy : Pinopsida / Podocarpales / Podocarpaceae / Prumnopitys

Prumnopitys andina

Roste v Argentině a Čile v podobě pyramidálního až kuželovitého stromu (i keře). Dorůstá výšky až 15m při průměru kmene do 1m. Listy vyrůstají ve šroubovici, jsou čárkovité, rovné nebo srpovité, kožovité, dlouhé 1 - 2,5cm, široké 1,5 - 2mm, z obou stran mají nasivělý pruh, horní strana zelená, spodní modrozelená s 2mi stomatálními pruhy. Květy bývají 2 (i 1)domé, samčí seskupené v terminálních i úžlabních svazečcích, samičí jsou jehnědovité, dlouhé 2 - 2,5m. Plodem je černomodrá bobule šířky 1 - 1,5cm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Nageia andina, Nageia valdiviana, Podocarpus andinus, Podocarpus spicatus, Podocarpus valdivianus, P. andina subsp. blijdensteinii, P. elegans, P. spicata, Stachycarpus andinus

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Prumnopitys

Roste od východní Austrálie přes Novou Kaledonii, Nový Zéland po Čile, Venezuelu a Kostariku v podobě opadavého nebo stálezeleného hustého stromu o výšce až 40 (i 60)m. Borka je hladká, vláknitá, červená až žlutohnědá, na starých exemplářích puká v 3 - 5mm tlustých destičkách. Pupeny jsou nenápadné, kryté 3úhlými šupinami. Listy vyrůstají ve šroubovici, jsou zploštělé, čárkovité, dlouhé 1 - 4cm, široké 2 - 3mm. Samčí šištice úžlabní, samostatné nebo ve svazečcích. Semena jsou samostatné, téměř terminální nebo ve skupinách.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020