zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 30x

Palmy a cykasy : Liliopsida / Arecales / Arecaceae

Pseudophoenix

Existují 4 druhy. Pochází z Karibiku, 3 jsou endemity Velkých Antil, P. sargetii roste ve středním severním Karibiku. Dorůstají středních rozměrů. Kmeny nejsou trnité, jsou válcovité, při zemi ztlustlé. Listy jsou zpeřené, vyrůstají po 10 - 20 a tvoří je čárkovité lístky. Kvete oboupohlavnými květy v převislém květenství. Plody mají červenou barvu.

Do substrátu doporučuji použít:
TERRACOTTEM 100g
za 90,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Pseudophoenix ekmanii

Pseudophoenix ekhmanii pochází z Karibiku, jihozápadní Dominikánské republiky, kde roste na zarostlých, rozrušených, vápencových svazích. Roste velmi pomalu. Světle šedý kmen této menší palmy dorůstá 4 - 6m při průměru 20 (i 80)cm a je pod korunou 2x širší, než u země. Kmen je „samočistící“ a jizvy po opadlých listech jsou černé. Listy jsou zpeřené, husté a krátké, pouze něco přes 1m a na spodní straně jsou hnědě šupinaté. Kvete v převislém květenství. Plody mají v průměru kolem 2cm, jsou zakulacené nebo 2 - 3laločnaté a jsou červené.

Vyhovuje mu plné slunce, teplo a sucho a relativně chudý substrát. Vhodné podmínky pro jeho pěstování jsou podobné podmínkám pro pěstování kaktusů, mezi kterými také v domovině roste.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Pseudophoenix lediniana

Pochází z jihozápadního Haiti. Roste v podobě středně velkého jednokmenného stromu dorůstajícího 10 - 20m a v průměru má do 30cm. Listy jsou zpeřené, na spodní straně hnědě šupinaté. Kvete v převislém květenství. Plody jsou červené, zakulacené nebo laločnaté a v průměru mají kolem 1,8cm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Pseudophoenix sargentii

Dorůstá výšky 4 - 8m při průměru kmene do 30cm. Lístky mají na spodní straně hnědé šupiny. Květenství může být vpřímené i převislé. Plody mají kulatý tvar nebo 2 - 3 laloky, červenou barvu a průměr 1,2 - 1,7cm.

Vyhovují ji písčité půdy.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Chamaephoenix sargentii, Cyclospathe northropii, P. gracilis, P. linearis, P. navassana, P. saonae, P. sargentii subsp. saonae, P. sargentii var. navassana, P. sargentii var. saonae, Sargentia ariococca

Pseudophoenix vinifera

Tato hezká palma je původem se sušších oblastí karibiku. Dorůstají výšky 7 - 25m při průměru šedého beztrnného kmene 30 - 40cm. Její kmen je jako většina zástupců tohoto rodu v země užší než pod korunou. Je hladký s jizvami po opadlých listech, které jsou zpeřené a často prohnuté až svěšené. Listy mají délku 1 - 2m, jednotlivé lístky jsou jemné, čárkovitě kopinaté se špičkou, spodní strana je hnědě šupinatá a nejdelší z nich dosahují délky 40 - 50cm. Kvete v převislém květenství žlutozelenými květy. Plody jsou červené, zakulacené nebo 2 - 3laločnaté a v průměru mají 1 - 2,5cm.

Této rostlině vyhovují vyšší teploty a plné slunce, sucho jí vůbec nevadí a pokud je starší vydrží i dlouhé období sucha. Hlavní nevýhodou je velmi pomalý růst této krásky.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Aeria vinifera, Cocos vinifera, Euterpe vinifera, Gaussia vinifera, P. insignis


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020