zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 112x

Orchideje : Liliopsida / Asparagales / Orchidaceae

Pseudorchis (Běloprstka)

Existuje pouze 1 druh.

Synonyma: Bicchia, Leucorchis, Polybactrum, Triplorhiza

Do substrátu doporučuji použít:
TERRACOTTEM 100g
za 90,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Pseudorchis albida (Běloprstka bělavá)

Roste od Evropy po ruský dálný východ, ve východní Kanadě a Grónsku. Patří mezi trvalky. Dorůstá výšky 10 - 30 (i 40)cm. Pod zemí vytváří hlízky. Lodyha je přímá, oblá, barvy světlezelené. Vytváří 3 - 7 listů, největší přízemní jsou obvejčité až kopinaté, dlouhé 2,5 - 8cm, široké 1 - 2,5cm, horní jsou menší, objímavé a zašpičatělé. Kvete v úzce válcovitém hustém květenství o délce 2 - 8 (i 10)cm, vlastní květy jsou drobné, korunní lístky bílé, nažloutlé nebo nazelenalé, dlouhé 2 - 3mm, pysk je z 1/2 3laločný, dlouhý 2,4 - 4mm, široký 2 - 3mm a ostruha má délku 2 - 3mm. Plodem je tobolka. Patří mezi ohrožené druhy C2. Existují vnitrodruhové taxony:

Vyhovují mu louky, pastviny, vřesoviště, atp. v horském prostředí.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Bicchia albida, Chamorchis albida, Coeloglossum albidum, Entaticus albidus, Gymnadenia albida, Habenaria albida, Habenaria densiflora, Leucorchis albida, Orchis albida, Orchis alpina, Peristylus albidus, Platanthera albida, Satyrium albidum, Sieberia albida


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019