zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 16x

Ovoce : Magnoliopsida / Myrtales / Myrtaceae / Psidium

Psidium pedicellatum

Bohužel k tomuto druhu žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Psidium

cenikceny již od 20,00 Kč s DPH

Existuje asi 150 druhů. Pochází z Číny. Kvete bílými květy v paždí listů již druhým rokem. Plodem je bobule velikosti kolem 4cm v barvě od žluté, přez oranžovou a červenou. Vnitřek je bílý až červený. V době zralosti sám odpadne, což trvá asi 4 měsíce. Patří rostliny které dobře snášejí řez. Doporučuje se zaštipovat za každým 3 očkem, ale není to pravidlo. Můžete si jej vytvarovat podle vlastní potřeby. Každopádně zaštipováním vytváříte nové plodonosné větve.

Potřebuje dostatek světla (v létě i přímé slunce se 40°C) a bohatou zálivku. Přezimuje v teplotách od 10 - 15°C. Přesazjeme každý rok. Přihnojujeme tekutým hnojivem alespoň 2x do měsíce.

Množí se semeny.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Myrtaceae (Myrtovité)

Existuje 130 - 150 rodů s více než 5650 druhy. Nejvíce z nich pochází z východní Austrálie a Malajsie. Patří mezi dvouděložné dřevnaté rostliny. Slouží jako zdroj esenciálních olejů. Listy jsou stálezelené, mohou vyrůstat střídavě i protistojně, obvykle s hladkým okrajem. Mezi nejznámější rostliny patří: Myrta, Štětkovec a Eukalypt.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020