zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 40x

Listnáče : Magnoliopsida / Rosales / Cannabidaceae

Pteroceltis (Břestovníček)

Existuje 1 druh. Patří mezi opadavé stromy. Podobá se břestovci. Plody se objevují v paždí listů a jsou samostatné a jilmovité.

Vyhovuje mu obyčejná zahradní půda. Není náročný na zálivku.

Množí se semeny nebo letními řízky.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Pteroceltis tatarinowii (Břestovníček Tatarinovův)

Roste v Číně a Mongolsku v podobě stromu se širokou a rozkladitou korunou. Dorůstá výšky až 15 (i 20)m. Borka je bleděšedá a odlupuje se v dlouhých pruzích. Kmen je krátký. Větve nevytvářejí koltce. Listy jsou střídavé, vejčitě podlouhlé, dlouhé 3 - 10cm, zašpičatělé, báze široce klínovitá se 3mi žilkami, okraj je nepravidelně ostře pilovitý, holý a řapíky jsou dlouhé 1 - 2cm. Samčí květy vyrůstají ve svazečcích v paždí loňských větví, jsou 5tičetné a mají 5 tyčinek, samičí květy jsou samostatné a 4četné. Plodem je žlutozelený oříšek s širokým křídlatým lemem šířky 1,5 - 2cm, jsou téměř okrouhlá, na konci vykrojená a stopky jsou dlouhé 1,5 - 2cm. Objevují se samostatně v paždí listů. Ze semen se listuje olej.

Vyhovují mu listnaté lesy, horská údolí ideálně na vápencovém podloží. U nás je mrazuvzdorný.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: P. tatarinowii var. pubescens, Ulmus cavaleriei


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2021