zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 66x

Subtropické stromy : Magnoliopsida / Ericales / Styracaceae

Pterostyrax (Sturačník)

Pochází z východní Asie. Patří mezi opadavé rostliny. Rostou v podobě keřů nebo nižších stromů. Výška se pohybuje obvykle v rozmezí 4 - 12m. Listy jsou střídavé, dlouhé 6 - 17cm a široké 4 - 10cm. Kvete bílými květy v husté latě o délce 8 - 25cm. Plodem je bobule s křídlatými semeny.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Pterostyrax burmanicus

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Pterostyrax corymbosus (Sturačník vrcholičnatý)

Pochází z Japonska a Číny. Dorůstá výšky 3 - 4 (i 15)m. Nové výhony jsou šedozelené a ochlupené. Střídavé listy mají eliptický, vejčitý nebo i obvejčitý tvar se špičkou délky 6 - 14cm, šířky 3,5 - 8cm a okraj je jemně pilovitý. Spodní strana zůstává ochlupená. Kvete bílými květy v 3 - 15cm chocholičnatých latách. Plod má obvejčitý tvar délky 1 - 2,2cm s 5ti křídly.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Halesia corymbosa, P. corymbosa

Pterostyrax hispidus (Sturačník chlupatý)

Pochází z Číny a Japonska. Patří mezi opadavé rostliny. Dorůstá výšky a šířky až 10m v kuželovitém, později rozložitém habitu. Borka má šedohnědou barvu a je rozpukaná. Střídavé listy mají obvejčitý tvar s krátkou špičkou, pilový okraj, délku do 20cm, zelenou barvu na vrchní straně, šedozelenou na spodní. Kvete vonnými bílými květy s nápadnými dlouhými bílými tyčinkami seskupenými do až 25cm vějířkatých lat. Plody jsou žebernaté, hnědé, se štětinkami.

PterostyraxHispidus.jpg
638 x 850 px
218.61 kB PterostyraxHispidus2.jpg
638 x 850 px
101.71 kB PterostyraxHispidus3.jpg
681 x 908 px
530.65 kB

Synonyma: P. hispida

Pterostyrax psilophyllus

Patří mezi endemity Číny. Patří mezi opadavé rostliny. Dorůstá výšky až 15m při půměru kmene až 45cm. Střídavé listy mají vejčitý až eliptický tvar délky 4 - 15cm a šířky 5 - 9cm. Na spodní straně jsou hustě ochlupené. Kvete bílými květy velikosti až 1,5cm v husté latě délky 10 - 15cm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019