zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 10x

Trvalky : Magnoliopsida / Caryophyllales / Amaranthaceae / Ptilotus

Ptilotus fasciculatus

Bohužel k tomuto druhu žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Ptilotus

Pochází z Austrálie. Existuje více než 100 druhů. Patří většinou mezi trvalky, vzácně se najde jednoletka. Rostou v podobě bylin nebo keřů. Dorůstá obvykle výšky 15 - 30cm. Listy má střídavé, s řapíky nebo přisedlé. Kvete na koncích stonků v nejčastěji růžovém klasu kulového, vejčitého nebo válčitého tvaru.

Vyhovuje jim sušší půda, ideálně směr rašeliny, písku a hlinitojílovité půdy (můžete použít i substrát pro kyselomilné rostliny).

Množí se řízky nebo semeny.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020