zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 35x

Palmy a cykasy : Liliopsida / Arecales / Arecaceae

Ptychococcus

Roste na Nové Guineji a Šalamounových ostrovech. Dorůstá výšky do 15m při průměru kmene do 25cm. Listy jsou zpeřené, lístky jsou zubaté, kopinaté a mají krátký řapík. Plody mají vejčitý tvar, barvu oranžovou až červenou a semena mají 5 laloků.

Vyhovuje ji prostředí deštných pralesů.

Množí se semeny.

Do substrátu doporučuji použít:
Drcená antuka
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Ptychococcus lepidotus

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Ptychococcus paradoxus

Roste na Nové Guineji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Actinophloeus guppyanus, Actinophloeus kraemerianus, Drymophloeus paradoxus, P. albertisianus, P. archboldianus, P. archboldianus var. microchlamys, P. arecinus, P. elatus, P. guppyanus, P. kraemerianus, Ptychosperma arecinum, Ptychosperma novohibernicum, Ptychosperma paradoxum


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020