zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 129x

Listnáče : Magnoliopsida / Fagales / Fagaceae / Quercus

Quercus muehlenbergii (Dub Muehlenbergův)

Pochází ze středozápadu a východu USA. Roste v podobě stromu s široce rozložitým habitem a na vrcholu s protáhlou polokulovitou korunou. Dorůstá výšky 20 - 35m. Mladé větve jsou červenohnědé, v mládí ochlupené, brzy holé. Listy jsou podlouhlé až kopinaté nebo obvejčité, obvykle zaoblené, někdy špičaté, báze bývá kulatá až klínovitá, na okraji je 8 - 13 párů zaoblených až špičatých kupředu směřujících zubů nebo laloků, horní strana je tmavězelená nebo žlutozelená, lesklá, na spodní straně jemně bíle plstnatá, řapíky jsou nažloutlé, dlouhé 0,7 - 4cm, celková délka je 3,2 - 21cm a šířka 1 - 8cm. Číšky jsou polokulovité nebo mělce pohárkovité, dlouhé 0,4 - 1,2cm a široké 0,8 - 2,2cm. Žaludy jsou bleděhnědé, podlouhlé až vejčité, dlouhé 1,3 - 2,8cm, široké 1 - 1,6cm, jedlé a v číšce jsou schované z 1/4 až 1/2.

QuercusMuehlenbergii.jpg
630 x 840 px
153.42 kB QuercusMuehlenbergii2.jpg
630 x 840 px
123.71 kB

Synonyma: Q. acuminata, Q. acuminata var. alexanderi, Q. alexanderi, Q. brayi, Q. castanea, Q. castanea var. macrophylla, Q. muehlenbergii f. alexanderi, Q. muehlenbergii var. alexanderi, Q. muehlenbergii var. brayi, Q. prinoides f. alexanderi, Q. prinoides var. acuminata, Q. prinus var. acuminata, Q. rubra var. muehlenbergii, Q. sentenelensis

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Quercus

cenikceny již od 85,00 Kč s DPH

Podle druhu se jedná o opadavý nebo polostálezelený nebo stálezelený strom (vzácně i keř). Pupeny jsou soustředěné na koncích větví. Střídavé listy jsou řapíkaté, mají u většiny druhů charakteristický zpeřeně laločnatý okraj, jehož forma záleží na konkrétním druhu. Kvete v jednopohlavných převislých jehnědách. Výraznější je samčí květenství. Plody se nazývají žaludy, jednosemenné nažky vejčitého až kulovitého tvaru. Existují vnitrodruhové taxony:

Obvykle mu vyhovuje dobře propustná půda.

Množí se semeny nebo roubováním.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020