zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 20x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Malvales / Malvaceae

Radyera

cenik ceny již od 20,00 Kč s DPH

Povrch je hustě hvězdicovitě ochlupený až plstnatý. Listy bývají mělce laločnaté až dlanitoklané, okraj zubatý. Kvete na stopkách v několikačetném květenství v úžlabních svazečcích nebo terminální svazečcích. Kalich má 5 laloků a je zvonkovitě tvarovaný. Plodem je tobolka.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Radyera farragei

cenikceny již od 20,00 Kč s DPH

Roste v západní a střední Austrálii v podobě keře. Dorůstá výšky 1 - 2,5m. Povrch je plstnatý. Řapíkaté listy mají kulatý až široce vejčitý tvar se srdčitou bází, široce zubatým okrajem a mělce laločnatou čepelí. Horní strana je zelená, spodní bělavá. Délka i šířka dosahuje 4 - 15cm. Řapíky jsou dlouhé 3 - 5cm. Kvete obyčejně po 2 - 3ks na krátkých stopkách. Okvětní lístky mají tmavší skvrnu při bázi, zbytek je růžovofialový. Plodem je hustě hvězdicovitě ochlupená tobolka délky 1,5 - 2cm.

Na zimu odumírá.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Radyera urens

Roste v JAR, Namibii a na hranicích Botswany v podobě při zemi se držícího keříku. Lodyha s listy je hustě pokrytá hvězdicovitými chlupy. Střídavé listy mají řapíky, čepel kulatou, mělce laločnatou se srdčitou bází, vroubkovaným okrajem a síťovitou žilnatinou. Kvete ve zkráceném úžlabním hroznu 5tičetnými květy. Kalich i kališní lístky jsou šedě hvězdicovitě ochlupené. Okvětní lístky mají obkopinatý tvar, barvu sytě červenooražnovou, tmavěji žilkovanou. Plodem je tobolka.

Vyhovuje ji sušší půda.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Allenia urena, Allenia urens, Hibiscus urens


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019