zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 8x

Subtropické byliny : Magnoliopsida / Asterales / Asteraceae

Rhagadiolus (Kosatka)

Roste ve středozemí, jižní Evropě, severní Africe a Blízkém východu.

Na hnojení doporučuji:
NPK - univerzální hnojivo 10kg / NPK - univerzální hnojivo
za 225,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Rhagadiolus edulis

Roste od Portugalska a Maroka po Írán.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Cichorium rhagadiolus, Lapsana rhagadiolus, R. edulis var. integrifolius, R. intermedius, R. lampsanaefolius, R. lampsanoides, R. lyratus, R. rhagadiolus, R. rigidus, R. stellatus subsp. edulis

Rhagadiolus stellatus (Kosatka hvězdovitá)

Roste od Británie po Kanárské ostrovy a dál po Kavkaz a zavlečená byla do Kalifornie jako jednoletka. Dorůstá výšky 10 - 50 (i 70)cm. Lodyha je v horní části větvená a řídce ochlupená. Přízemní listy jsou obvejčité, chobotnaté až peřenodílné, dlouhé 2,5 - 14cm, široké 1 - 7cm, řapíkaté, lodyžní jsou přisedlé, kopinaté až vejčité, prakticky celokrajné až řídce zubaté. Květenstvím je úbor, zákrov má délku 5 - 8mm, zákrovní listeny vyrůstají ve 2 řadách, jsou krátké, vejčité, vnitřních je 5 - 8ks s úzce kopinatým tvarem, okvětní lístky jsou žluté. Plodem je zahnutá šídlovitá nahnědlá nažka délky 1 - 1,5cm. Existují vnitrodruhové taxony:

Vyhovují mu kamenitá místa a okraje polí a cest.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Lapsana stellata, R. hebelaenus, R. leiocarpus, R. stellatus var. eriocarpus, R. stellatus var. eriophyllus, R. stellatus var. hebelaenus, R. stellatus var. intermedius, R. stellatus var. leiocarpus


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019