zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 156x

Jednoletky / Letničky : Magnoliopsida / Lamiales / Orobanchaceae / Rhinanthus

Rhinanthus alectorolophus (Kokrhel luštinec/K. huňatý)

Patří mezi jednoletky a poloparazitické rostliny. Dorůstá výšky 10 - 50 (i 80)cm. Lodyha se zbarvuje do fialova. Listy má kopinaté, s pilovým okrajem a mírně ochlupené. Kvete žlutými květy v 10 - 20ks hroznu v paždí listů, kalich je zkadeřeně ochlupený, horní listeny jsou na okraji víceméně symetricky krátce 3úhle zubaté a široké 0,5mm.

Vyhovují mu meze, pole a louky.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Synonyma: Alectorolophus facchinii, Alectorolophus hirsuta, Alectorolophus hirsutus, Alectorolophus patulus, Alectorolophus sudeticus, Alectorolophus villosus, Fistularia alectorolophus, Mimulus alectorolophus, R. alectorolophus var. modestus, R. buccalis, R. facchinii, R. hirsuta, R. hirsutus, R. patulus, R. villosus

Popis rodu Rhinanthus

Podle pojetí existuje asi 30 - 60 druhů. Rostou v Evropě, severní Asii a Severní Americe. Patří mezi jednoletky a poloparazitické rostliny. Kvete žlutými květy s listeny. Plodem je tobolka. Na kořenech totiž vytváří přísavky kterými se přichytává ostatních rostlin.

Množí se semeny.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019