zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 52x

Masožravé : Magnoliopsida / Ericales / Roridulaceae

Roridula (Chejlava)

Roste v JAR. Patří mezi polokeře. Listy jsou jednoduché, střídavé, čárkovité, mohou být zpeřené, opatřené lepkavými žlázkami. Kvete oboupohlavnými 5tičetnými květy v paždí listů, kalich s korunou jsou u báze částečně srostlé a mají 5 tyčinek. Plodem je tobolka se semeny s dužnatým endospermem.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Roridula dentata

Roste v JAR. Dorůstá výšky do 1,5m. Na listech se nacházejí lepkavé žláznaté chloupky.

Vyhovují ji písčité půdy chudé na živiny, vysoká vzdušná vlhkost, plné slunce a čerstvý vzduch.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Drosera roridula, Ireon verticillata, R. brachysepal, R. brachysepala, R. muscicapa, R. verticillata

Roridula gorgonias (Chejlava gorgonovitá)

Roste v JAR. Dorůstá výšky 0,1 - 0,6 (i 1)m. Na listech se nacházejí lepkavé žláznaté chloupky, jsou přímé, sehnuté, střídavé, celokrajné, přisedlé, čárkovité, dlouhé do 12c a široké 5mm. Kvete růžovými 5tičetnými květy s 5ti tyčinkami a s 1,5cm dlouhými korunními lístky v 5 - 8 (i 12)tičetném hroznovitém stopkatém květenství. Plodem je tobolka obsahující 1 - 4 semena.

Vyhovuje ji vlhký substrát a proudící čerstvý vzduch při teplotě 23 - 25°C. Zimuje při teplotách 10 - 15°C s nízkou zálivkou (půda nesmí nikdy zcela proschnout).

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: R. crinita, R. dentata


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019