zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 258x

Vodní a bahenní : Liliopsida / Alismatales / Alismataceae / Helanthium

Helanthium tenellum (Šípatkovec jemný)

Roste v USA, střední Americe a na jich po Argentinu. Listy jsou úzce eliptické až kopinaté, dlouze řapíkaté. Květenstvím je hrozen vyrůstající na 3 - 20cm stonku a vlastní květy mají 3mm kališní lístky. Existují vnitrodruhové taxony:

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Alisma ranunculoides var. brasiliense, Alisma tenellum, Echinodorus parvulus, Echinodorus parvulus f. randii, Echinodorus subulatus, Echinodorus tenellus, Echinodorus tenellus f. randii, Echinodorus tenellus var. ecostatus, Echinodorus tenellus var. parvulus, Helianthium parvulum, Sagittaria tenella

Do substrátu doporučuji použít:
TERRACOTTEM 100g
za 90,00 Kč s DPH.

Popis rodu Helanthium

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019