zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 84x

Sukulenty : Magnoliopsida / Caryophyllales / Chenopodiaceae / Salicornia

Salicornia europaea (Slanorožec evropský)

Patří mezi jednoletky nebo dvouletky. Dorůstá výšky 5 - 30 (i 45)cm. Stonek je článkovitý, pravidelně větvený, má zelenou nebo načervenalou barvu. Listy nevytváří. Kvete zelenými květy v paždí listenů.

Vyhovuje mu mořské pobřeží.

SalicorniaEuropaea.jpg
1024 x 768 px
353.06 kB SalicorniaEuropaea2.jpg
720 x 960 px
395.86 kB SalicorniaEuropaea3.jpg
1024 x 768 px
311.39 kB SalicorniaEuropaea4.jpg
1024 x 768 px
324.47 kB

Kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Synonyma: S. annua, S. biennis, S. brachystachya, S. brachystachya var. gracilis, S. europaea subsp. brachystachya, S. europaea subsp. simonkaiana, S. europaea var. herbacea, S. herbacea, S. herbacea var. annua, S. herbacea var. biennis, S. herbacea var. brachystachya, S. herbacea var. gracilis, S. ramosissima var. gracilis, S. simonkaiana, S. stricta

Popis rodu Salicornia

Existuje na 40 (i 60) druhů, záleží na pojetí. Pochází ze Severní Ameriky, Evropy, jižní Afriky a jižní Asie. Patří mezi sukulentní a soli odolné rostliny. Rostou při pobřeží, na dunách a podél mangrovů. Může to být jednoletka i trvalky. Nepřesahuje obvykle výšku 30cm. Stonek bývá vzpřímený a větvený. Listy drobné, na podzim barvící se do červena. Kvete v klasech drobnými oboupohlavnými květy. Plody jsou drobné, obsahují jediné semena.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019