zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 32x

Jednoletky / Letničky : Magnoliopsida / Solanales / Solanaceae

Salpiglossis (Zavilka/Jazylka)

Existuje 8 druhů. Pochází z Jižní Ameriky. Jméno je odvozeno z řeckého výrazu pro trumpetu = salpinx a jazyk = glossa.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Salpiglossis schwenkioides

Pochází z Peru. Patří mezi trvalky. Spodní část dřevnatí, zbývající části jsou lepkavé. Listy mají kopinatý až čárkovitý tvar, délku 1 - 1,5cm. Kvete na konci větviček ve vrcholících. Plodem je tobolka.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Salpiglossis sinuata (Jazylka chobotnatá)

Pochází z Čile. Patří mezi jednoletky nebo v domovině mezi krátcežijící trvalky. Dorůstá výšky 30 - 60 (i 100)cm na větvené lodyze. Listy mají délku 4 - 10cm, tvar eliptický až laločnatý a okraje jsou zvlněné nebo i zubaté. Kvete trubkovitě tvarovanými květy s 5ti okvětními lístky s jemně laločnatým koncem a s výraznými tmavými žilkováním v barvě růžové, oranžové, žluté či fialové. Existují vnitrodruhové taxony:

Potřebuje plné slunce na chráněném místě a dobře propustnou vlhkou půdu bohatou na živiny, nejlépe vápenitou.

Množí se semeny.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019