zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 5x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Caryophyllales / Chenopodiaceae / Salsola

Salsola aphylla

Pochází z jižní Afriky. Roste v podobě keříků nebo malých stromů. Dorůstá výšky až 4m. Rolstina má celkově světlešedou barvu. Borka je tmavěhnědá až šedá a podélně se odlupuje. Listy má dužnaté, také našedlé, dlouhé i široké 2mm a jsou hustě nahloučněné na větvích. Květy jsou nenápadné, vyrůstají z paždí listů.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Caroxylon aphyllum, Caroxylon brevifolium, Caroxylon salsola, S. aphylla var. canescens, S. caffra, S. caroxylon

Na hnojení doporučuji:
Kristalon GOLD 0, 5kg + 14% navíc zdarma / Hnojivo GOLD - univerzální
za 115,00 Kč s DPH.

Popis rodu Salsola

Roste v podobě bylin, polokeřů, keřů nebo i malých stromů. Lodyha bývá ochlupená, vzpřímená nebo vystoupavá. Listy má většinou střídavé, přisedlé a jednoduché. Kvete oboupohlavnými květy s 5ti okvětními lístky.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019