zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 28x

Ovoce : Magnoliopsida / Sapindales / Meliaceae

Sandoricum

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Sandoricum koetjape (Santol)

Pochází z Malajsie, Thajska a Indočíny. Patří mezi stálezelené rostliny. Při poranění roní latex. Dorůstá výšky až 40m. Vstřícné listy mají lesklý povrch se světlejší spodní matnou stranou. Jsou 3četné, vlastní lístky eliptické se špičkou o délce 6 - 25cm a šířce 3 - 16cm. Kvete v řídkých hroznech žlutozelenými květy složenými z 5ti okvětních lístků dlouhých do 1cm. Plody jsou kulaté bobule velikosti 7 - 8cm. Mají podélně jemně rýhovaný žlutohnědý povrch. Oplodí má tloušťku 1cm a sladkokyselou chuť. Uvnitř se nachází (2 - ) 4 - 5 stroužků semen délky do 4cm. Na povrchu se nachází jedlý šťavnatý aromatický míšek.

Vyhovuje mu vlhko, horko a bohatá zálivka.

Množí se semeny.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: S. indicum, S. nervosum

Sandoricum vidalii

Patří mezi endemity Filipín.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020