zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 99x

Tropické stromy : Magnoliopsida / Malvales / Dipterocarpaceae / Anisoptera

Anisoptera scaphula

Roste od Indočíny po Malajsii a Thajsko v podobě vysokého stromu. Mladé části jsou nazelenale šupinaté. Palisty jsou čárkovité, špičaté, dlouhé do 2cm, široké 3mm. Listy jsou kopinaté až obkopinaté, špičaté, dlouhé 8 - 16cm, široké 3,5 - 8cm, žilnatinu tvoří 13 - 18 párů žilek a řapíky jsou dlouhé 1,2 - 3,2cm. Květenstvím je terminální nebo úžlabní převislá lata délky do 9cm, vlastní květy jsou bílé a mají 15 tyčinek.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: A. glabra, Scaphula glabra

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Anisoptera

Roste v podobě stromu od Bangladéše po Novou Guineu. Rodové jméno je složeninou řeckých slov anisos = nepravidelný a pteron = křídlo. Koruna je menší, asymetricky polokulovitá a protáhlá. Větve jsou zkroucené, vystoupavé, umístěné na vrcholku a v mládí jsou hustě šupinatě ochlupené. Palisty jsou dlouhé a úzké. Listy jsou ochlupené. Květenství je dlouhé, řídké a převislé, listence jsou malé a tenké, kalich má 2 tupé vnější laloky a 3 vnitřní špičaté, korunní lístky jsou tenké a tyčinek má 15 - 65ks.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Dipterocarpaceae (Dvojkřídláčovité)

Kvetou a plodí v okamžiku, kdy nepřijde anebo je pouze slabý monzun.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019