zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 21x

Trávy : Liliopsida / Poales / Poaceae

Sclerochloa (Tužanka)

Obykle rostou jako jednoletky a v trsech. Listy jsou ploché nebo složené, při bázi s jazýčkem. Kvete v kláscích seskukpených do jednoduchého hroznu nebo laty a ty bývají stažené. Klásky tvoří obvykle 3 - 8 květů. Při bázi klásku jsou 2 plevy. Plodem je obilka.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Sclerochloa dura (Tužanka tvrdá)

Roste v Euroasii, ale byla zavlečena i do Severní Ameriky a Austrálie. Patří mezi jednoletky. Roste v poléhavých trsech. Stébla jsou dlouhá 5 - 15 (i 20)cm, tuhá, pružná a mají šedozelenou barvu. Listy jsou ploché nebo i žlábkovité, široké 2 . 4mm, zašpičatělé, okraj mají drsný a při bázi mají krátký jazýček. Kvete v krátkém 1 - 3cm strboulovitém jednostranném květenství. Klásky mají délku 0,6 - 1cm, jsou 2řadé, 3 - 6tikvěté. Plodem je obílka. Patří mezi ohrožené druhy C2.

Vyhovují ji okraje cest, vinice, sešlapávaná místa, teplo, vápnité suché i zasolené plochy.

SclerochloaDura.jpg
1197 x 900 px
571.2 kB

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Amblychloa dura, Catapodium durum, Crassipes annuus, Cynosurus durus, Eleusine dura, Festuca dura, Poa dura, Sesleria dura

Sclerochloa woronowii

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Desmazeria compressa, Desmazeria woronowii, Scleropoa compressa, Scleropoa procumbens var. major, Scleropoa woronowii


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020