zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 277x

Sukulenty : Magnoliopsida / Saxifragales / Crassulaceae / Sedum

Sedum morganianum

cenik ceny již od 40,00 Kč s DPH

Pochází z Mexika a Hondurasu. Je to typický převislý druh dosahující délky až 60cm. Po celé délce je stonek pokrytý oválnými špičatými listy. Listy jsou světle zelené, lehce stříbřité s voskovým povlakem. Stonky dorůstají délky i více než 1m, díky čemuž velice narůstá celková váha a při umisťování na finální místo růstu by se na to mělo myslet. Kvete drobnými růžovými květy.

Není mrazuvzdorné. Zimujeme v chladu při mírné zálivce.

SedumMorganianum.jpg
720 x 960 px
285.63 kB

Do substrátu doporučuji použít:
Drcená antuka
za 15,00 Kč s DPH.

Popis rodu Sedum

cenikceny již od 40,00 Kč s DPH

Kolem 6ti druhů roste i v České Republice. Patří mezi trvalky, většinou se jedná o sukulentní byliny, méně častěji polokeře nebo keře. Stonky mohou být vzpřímené nebo poléhavé. Stonky bývají větvené a hustě olistěné. Listy bývají střídavé, masité, celokrajné nebo zubaté. Květy mají 4 - 5 kališních i okvětních lístků a 8 - 10 tyčinek. Plodem je měchýřek. Jsou vhodné na pěstování ve skalkách. Existují vnitrodruhové taxony:

Vyhovuje jim sucho a hlinitopísčitá i suťovitá chudá půda a nutností je plné slunce.

Množí se nejčastěji řízkováním, dále pak dělením i semeny.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Crassulaceae (Tlusticovité)

Existuje asi 1500 druhů v 40 rodech. Jedná se o sukulentní rostliny rostoucí jako byliny nebo i polokeře. Listy mohou být protistojné i střídavé, někdy seskupené v přízemní růžici. Čepele mohou mít pilový nebo vroubkovaný okraj. Vždy jsou ale dužnaté a bez palistů. Kvete nejčastěji oboupohlavnými květy ve vrcholících se 3, 4, 5 nebo mnoha okvětními lístky. Plodem je měchýřek.

Vyskytují se především v oblastech s nedostatkem vody. Pokud u nás dokáží přezimovat, často se jedná o oblíbené skalničky.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019