zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 31x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Caryophyllales / Chenopodiaceae

Seidlitzia

Listy jsou vstřícné. Roste v podobě jednoletky nebo keře. Květy jsou oboupohlavné, opatřené listenci, vyrůstají samostatně nebo po několika ks v patří listů, obal má 5 blanitých cípů, křídla jsou půlkulatá nebo široce vejčitá, na bázi spojená. Plody jsou vodorovné.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Seidlitzia florida

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Seidlitzia rosmarinus

Roste od střední Asie po Arabský poloostrov v podobě široce větveného keře. Dorůstá výšky do 1,5m. Kmínky mají průměr do 4cm. Borka je našedlá a podélně rýhovaná. Větve jsou lesklé a bílé. Listy jsou ztlustlé, mírně kyjovité, tupé a na bázi rozšířené. Květní obal tvoří eliptické cípy, zpravidla vykrojené, za plodu křídlaté, křídla jsou bezbarvá, narůžovělá, později až hnědošedá a 1/2 průsvitná. Plody mají v průměru 2 - 2,5mm a barvu hnědou s bělavým lemem.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Salsola rosmarinus, Suaeda rosmarinus


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019