zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 12x

Keře : Magnoliopsida / Rosales / Elaeagnaceae

Shepherdia (Šeferdia)

Jedná se o málo početný rod. Rostliny rostou v podobě opadavého keře na severu a západě Severní Ameriky. Plodem je jedlá bobule.

Na hnojení doporučuji:
Kristalon GOLD 0, 5kg + 14% navíc zdarma / Hnojivo GOLD - univerzální
za 115,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Shepherdia argentea (Šeferdia stříbřitá)

Roste převážně ve střední části Severní Ameriky. Patří mezi opadavé keře. Dorůstá výšky i šířky 2 - 3 (i 6)m. Listy jsou vstřícné, párovité, eliptické s kulatou špičkou, dlouhé 2 - 6cm, povrch je tmavězelený se stříbřitými chloupky. Kvete nažloutlými květy se 4mi kališními lístky bez okvětních lístků. Plodem je červená bobule velikosti 5mm.

ShepherdiaArgentea.jpg
681 x 908 px
510.26 kB

Synonyma: Elaeagnus utilis, Lepargyrea argentea

Shepherdia canadensis (Šeferdia kanadská)

Roste v Severní Americe. Patří mezi opadavé dvoudomé keře. Dorůstá výšky 1 - 2 (i 4)m. Větve jsou rozložité, šedé až rezavé, pokryté nahnědlými šupinamu. Vstřícné celokrajné listy mají krátké řapíky, eliptický až kopinatý tvar délky 1,5 - 6cm, šířky 1 - 3cm. Horní strana je zelená s hnědými šupinkami, spodní je hustě šupinatá. Kvete nevýraznými 4četnými žlutými květy v paždí listů v hroznech nebo samostatně. Plodem je červená eliptická bobule délky 6 - 8mm s 1 semenem. Dužina je šťavnatá, jedlá, ale trpká.

Vyhovuje mu sušší půda, polostín.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Elaeagnus canadensis, Hippophae canadensis, Lepargyrea canadensis

Shepherdia rotundifolia

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

ShepherdiaRotundifolia.jpg
600 x 800 px
374.1 kB ShepherdiaRotundifolia2.jpg
600 x 903 px
428.21 kB

Shepherdia x gottingensis (Šeferdia göttingenská)

Dorůstá výšky i šířky 2,5 - 3m.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019