zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 25x

Skalničky : Magnoliopsida / Rosales / Rosaceae

Sibbaldiopsis

Roste v podobě trsnatého keře. Listy jsou 3četné a kožovité. Květy jsou 5tičetné, korunní lístky bílé, obvejčité anebo eliptické. Plodem je ochlupená nažka.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Sibbaldiopsis tridenta (Mochna trojzubá)

Roste v Severní Americe, Velké Británii a v Grónsku jako trvalka s dřevnatou bází. Dorůstá výšky 10 - 20cm. Povrch je ochlupený. Palisty jsou kopinaté a dlouhé 5mm. Listy jsou 3četné, prakticky kožovité, zelené, lesklé, spodní strana je světlá, vlastní lístky jsou obvejčité, uťaté, 3zubé a na bázi klínovité. Květenstvím je vrcholík na tenké stopce, listence jsou podlouhlé, špičaté, vlastní květy mají průměr 1cm, kališní lístky jsou vejčitěkopinaté, korunní lístky jsou bílé, obvejčité nebo eliptické a 1/2 délky kališních. Existuje vnitrodruhový taxon:

SibbaldiopsisTridenta.jpg
1024 x 768 px
301.68 kB

kvete v měsících:    123456789101112

Sibbaldiopsis tridentata

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Potentilla tridentata


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2021