zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 51x

Subtropické byliny : Liliopsida / Asparagales / Xanthorrhoeaceae

Simethis

Existuje pouze 1 druh.

Synonyma: Morgagnia, Pogonella, Pubilaria, Sieboldia

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Simethis mattiazzii

Roste v Irsku, Francii, Španělsku, Portugalsku, Itálii, Alžírsku, Maroku a Tunisku. Dorůstá výšky 20 - 60cm. Kvete světlými modrofialovými 6tičetnými květy. Plodem je tobolka délky 4 - 6mm.

Vyhovují ji suchá místa.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Anthericum bicolor, Anthericum ericetorum, Anthericum mattiazzii, Anthericum planifolium, Bulbine planifolia, Hemierium planifolium, Morgagnia bicolor, Phalangium bicolor, Phalangium holosericeum, Phalangium planifolium, Pubilaria bicolor, Pubilaria mattiazzii, Pubilaria planifolia, Sieboldia bicolor, S. bicolor, S. planifolia


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019