zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 18x

Subtropické byliny : Rosopsida / Brassicales / Brassicaceae

Sisymbrella

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Sisymbrella aspera

Dorůstá výšky 18 - 45cm. Přízemní listy mají délku 3,8 - 8cm, šířku 1,2 - 1,5cm, jsou 1 - 2x zpeřené a tvoří je 5 - 10 párů segmentů. Květenstvím je hrozen, vlastní květy mají kališní lístky délky 5 - 7mm a korunní lístky jsou obkopinaté a dlouhé 0,8 - 1 (i 1,2)cm. Plodem je šešule délky 3 - 4cm, šířky 1,5 - 2mm a obsahuje semena délky 0,8 - 1mm. Existují vnitrodruhové taxony:

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Cardamine aspera, Nasturtium asperum, Rorippa aspera, Rorippa aspera subsp. boissieri, Rorippa boissieri, Rorippa pseudoboissieri, S. boissieri, S. pseudoboissieri, Sisymbrium aspera

Sisymbrella dentata

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Barbarea dentata, Hesperis dentata, Pachypodium bursifolium, Rorippa dentata, Sisymbrium bursifolium


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019