zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 615x

Trávy : Liliopsida / Poales / Poaceae / Aegilops

Aegilops speltoides

Pochází z jihovýchodní Evropy a západní Asie.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: A. agropyroides, A. aucheri, A. aucheri f. hirtiglumis, A. aucheri f. nudiglumis, A. aucheri subsp. polyathera, A. aucheri var. hirtohispida, A. aucheri var. polyathera, A. aucheri var. schultzii, A. aucheri var. striata, A. aucheri var. unicolor, A. aucheri var. vellea, A. aucheri var. virgata, A. ligustica, A. macrura, A. markgrafii var. polyathera, A. singularis, A. speltoides f. ligustica, A. speltoides f. muricata, A. speltoides f. polyathera, A. speltoides f. striata, A. speltoides f. unicolor, A. speltoides subsp. aucheri, A. speltoides subsp. submutica, A. speltoides var. aucheri, A. speltoides var. ligustica, A. speltoides var. macrostachys, A. speltoides var. muricata, A. speltoides var. polyathera, A. speltoides var. scandens, A. speltoides var. submutica, Agropyron ligusticum, Agropyron tournefortii, Sitopsis speltoides, Triticum aucheri, Triticum ligusticum, Triticum obtusatum, Triticum speltoides, Triticum speltoides subsp. aucheri, Triticum speltoides subsp. ligusticum, Triticum speltoides subsp. polyatherum, Triticum speltoides var. schultzii, Triticum tournefortii

Do substrátu doporučuji použít:
OSMOCOTE 60g
za 16,00 Kč s DPH.

Popis rodu Aegilops

Roste od západního středozemí po střední Asii. Patří mezi jednoletky, občas přežívá oddenek. Dorůstají výšky do 80cm. Listy jsou čárkovité až úzce kopinaté, dloiuhé do 15cm.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Poaceae (Lipnicovité)

Řadí se sem na 400 rodů s cca 10 000 druhy. Pokud se rozhlédnete kolem sebe, tak všude spatříte zástupce této čeledi. Patří sem totiž všechny trávy (včetně obilovin a pícnin). Sami dobře uhodnete, že sem tedy budou patřit jednoletky, dvouletky i trvalky a že se jedná o byliny a jednodomé rostliny. Dále sem patří ale i dřeviny typu bambus a občas i liány. Díky univerzálnosti zástupce nalezenete na celé zemi a to i v téměr všech výškových pásmech a místech. Rádi se shlukují do trsů. Existují následující podčeledi:

Rostlinu většinou tvoří duté stéblo s kolénky. Pod zemí vytváří obvykle tenké kořínky ve svazečcích. Listy jsou většinou bez řapíku, jsou jednoduché čárkovitě nebo úzce kopinatě tvarované, občas ostře prohnuté podle střední žilky (žilnatina je souběžná), umístěné především v přízemní listové růžici. Květy bývají oboupohlavné, nečastěji seskupené do klásků (obdařených na spodní straně dvěmi plevami). Ty zase jsou seskupené ve stažené latě. Nejčastějším plodem je obilka a dále třeba nažka nebo bobule i oříšek.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019