zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 19x

Palmy a cykasy : Liliopsida / Arecales / Arecaceae

Socratea

Roste ve střední a Jižní Americe. S rodovým jménem řeckého filosofa je nekorunovanou královnou palem s chůdovými kořeny. Palem, které si takto podepírají bázi kmene je více, ale právě tenhle druh je rozsahem kořenů předstihuje a navíc jsou kořeny oddálené, takže je skrz ně vidět. Do rodu Sokratea patří pouhých pět druhů. Nejhojnější je S. exorrhiza.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Socratea exorrhiza

Pochází z areálu od Nikaragui po Bolívii. V dospělosti je statným stromem, má velmi tvrdé obvodové dřevo, které se používá na podlahy a nábytek. Vytváří řídké chůdovité kořeny s ostrými tvrdými kuželovitými trny. Kratší useklé fragmenty z ostnitých chůdových kořenů se používají jako struhadlo na maniok. Dorůstá výšky 8 - 20cm při průměru kmene 12 - 20cm. Listy jsou asymetrické.

Dorůstá výšky až 12m, přičemž dokáže růst až o 1m za rok.

SocrateaExorrhiza.jpg
615 x 820 px
144.49 kB SocrateaExorrhiza2.jpg
615 x 820 px
150.66 kB

Socratea salazari

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019