zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 21x

Zelenina : Magnoliopsida / Solanales / Solanaceae / Solanum

Solanum alatum (Lilek křídlatý)

Patří mezi jednoletky. Dorůstá výšky (15 -) 30 - 40 (i 60)cm. Povrch je řídce víceméně přitiskle ochlupený. Lodyha je křídlatě hranatá, hrana navíc zubatá či hrbolatá. Listy jsou střídavé, dlouhé 5cm a široké 3cm. Květy mají kalich velikosti 1,5 - 2,5mm a bílou korunu o průměru 0,8 - 1,2 (i 1,4)cm. Plodem je červenooranžová bobule.

Vyhovují mu vinice, skládky, atp.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Popis rodu Solanum

cenikceny již od 13,00 Kč s DPH

Existuje více naž 1000 druhů pocházejících z celé zeměkoule. Povrch bývá jemně chlupatý, občas i pokrytý ostny včetně listů. Plodem jsou bobule různých průměrů a barev. Většinou jsou ale jedovaté.

Vyhovuje jim především pískovitá nebo štěrkovitá půdu rumišť, skládek, okrajů cest atp. a plné slunce.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Solanaceae (Lilkovité)

Existuje v ní asi 96 rodů a více než 2500 druhů. Nalezenou se zde jednoletky, dvouletky i trvalky. Jedná se především o byliny. Patří mezi významnou čeleď, kterou člověk hojně využívá jako zdroj potravin, koření nebo léčivky (ale i jedy). Tvar listů nelze pro velikou rozmanitost obecně definovat. Lze pouze říci, že vyrůstají střídavě a mají často zvlněný okraj. Květy mívají 5 okvětních lístků. Plodem může být bobule nebo toboka. Nejznámějšími zástupci jsou: brambor, rajče, paprika a tabák.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019