zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 36x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Rosales / Rosaceae

Spiraeanthus

Roste v podobě keře. Listy jsou úzce čárkovité. Kvete oboupohlavnými zpravidla 5tičetnými květy, korunní lístky jsou tuhé, pozdě opadavé, mají 20 - 25 tyčinek a 2 - 5 pestíků spojených na bázi.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Spiraeanthus cordifolia

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Spiraeanthus schrenkianus

Roste ve v Kazachstánu a Kyrgyzstánu v podobě nízkého keře s širokou hustou korunou. Větve jsou drobně ochlupené. Borka je šedožlutá a podélně se odlupuje. Listy jsou čárkovité, zpeřené, ztlustle řapíkaté, dlouhé 2 - 13cm, široké 2 - 5mm, tvořené 20 - 35ti páry lístků, vlastní lístky jsou eliptické, jemně ochlupené a dlouhé 1 - 2mm. Květenství je dlouze latnaté, dlouhé 9 - 20cm, složené z 1 i více úžlabních hroznů s délkou 1,5 - 10cm, vlastní květy jsou růžové, aromatické, listeny i listence kopinaté, korunní lístky v době plodu vzpřímené a mají 1,5 - 2mm stopku. Plody jsou dlouhé 5mm a šedě ochluepné.

SpiraeanthusSchrenkianus.jpg
1205 x 800 px
585.52 kB SpiraeanthusSchrenkianus2.jpg
1205 x 800 px
569.26 kB SpiraeanthusSchrenkianus3.jpg
797 x 1200 px
401.78 kB

Synonyma: Spiraea schrenkiana


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020