zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 44x

Vodní a bahenní : Liliopsida / Alismatales / Araceae

Spirodela (Závitka)

Patří mezi vodní rostliny plovoucí volně po hladině obvykle ve skupinkách 2 - 5ks. Listy mají zelenou barvu, ale spodní strana bývá červená nebo hnědá. Po pravdě se ale nejedná o pravý list, je to pouze stélka. Každá rostlinka vytváří 7 - 12 kořínků. Kvete drobnými toulcovými kvítky. Plodem je suchý měchýřek s 1 - 5ti semeny.

Množí se odnožemi.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Spirodela intermedia

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Spirodela polyrhiza (Závitka mnohokořenná)

Roste po celém světě kromě studených oblastí kolem pólů. Patří mezi trvalky. Roste ve větších koloniích. Vytváří několik kořínků. Listy jsou zelené, spodní strana je červená a šířka listů je 0,3 - 0,4 (i 1)cm. Může se pěstovat v zahradním jezírku.

Vyhovují ji stojaté vody bohaté na živiny.

Množí se odnožemi.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: S. polyrrhiza


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019