zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 9x

Palmy a cykasy : Cycadopsida / Cycadales / Zamiaceae

Stangeria (Stangerie)

Na hnojení doporučuji:
Kravský hnůj 3kg / Pravý kravský hnůj
za 95,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Stangeria eriopus (Stangerie plstnatá)

Pochází z JAR a Mozambiku. Roste v podobě dlouhověké stálezelené dvoudomé cykasovité rostliny. Listy jsou zpeřené a dorůstají délky 0,25 - 2m (forma z oblasti každoročních požárů a sušších míst 30cm, forma z oblasti bohaté na srážky 2m), 1/2 z nich mají řapíky délky 10 - 80cm, mladé listy směřují vzhůru a jejich lístky jsou tečkované a šedě ochlupené. Plodit začíná ve věku 5 - 7let. Šištice vyrůstají na stoncích, v mládí jsou stříbřitě ochlupené, samčí jsou válcovité, na vršku zúžené, barvy žlutohnědé, v průměru mají 3 - 4cm a na délku mají 10 - 25cm; samičí jsou eliptické až kuželovité, na vrcholku zakulacené, tmavězelené, průměru 8cm a délky 18cm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Lomaria eriopus, S. katzeri, S. paradoxa, S. schizodon


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019