zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 64x

Kaktusy : Magnoliopsida / Caryophyllales / Cactaceae

Stetsonia (Stetsonie)

Existuje pouze 1 druh. Rodové jméno bylo vybráno na počest Francise Lynde Stetsona z New Yorku, který byl právníkem a zahradnickým nadšencem.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Stetsonia coryne (Stetsonie palicovitá/S. kyjovitá)

Vyskytuje se v severozápadní Argentíně, Bolívii a Paraguayi. Od báze dřevnatí. Stonek má stromovitý růst se silnými větvemi, je článkovitý a šedozelený. Dorůstá výšky 5 - 8 (i 10)m. Větve mají v průměru 9 - 10cm. Články mají 8 - 9 žeber o výšce 1 - 1,5cm. Centrální trny jsou přímé, dlouhé 5 - 10cm. Kvete bílými květy o velikosti až 15cm. Otevírají se na noc, ale vydrží i přes den. Vytvářejí se od 1m výšky rostliny. Plodem je 5 - 6cm dlouh a 4cm široká kulovitá až eliptická bobule. Je zapsán v seznamu CITES.

Vyhovuje mu sucho, křoviny, kamenité svahy, atp. V našich podmínkách potřebuje plné slunce, studené zimování a nízkou zálivku. Doroste výšky 1 - 1,5m.

Množí se semeny nebo řízkováním výhonů.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Cereus chacoanus, Cereus coryne


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019