zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 8x

Skalničky : Magnoliopsida / Asterales / Asteraceae

Stokesia

Existuje pouze 1 druh.

Na hnojení doporučuji:
NPK - univerzální hnojivo 10kg / NPK - univerzální hnojivo
za 225,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Stokesia laevis

Roste na jihovýchodě USA. Patří mezi stálezelené trvalky. Dorůstá výšky 30 - 60 (i 80)cm a šířky 30 - 50cm. Listy jsou zelené, úzce kopinaté, v přízemní růžici dlouhé, lodyžní jsou kratší. Kvete modrofialovými nebo růžovými květy v úboru o průměru až 10cm. Tvarem připomíná chrpu nebo bodlák. Okvětní lístky jsou bohatě stříhané. Plodem je nažka. Existují vnitrodruhové taxony:

Vyhovuje ji plné slunce, vlhká propustná půda, ale dokáže růst i v sušší (na zimu je nutný suchý režim). Při odstraňování odkvetlých květů dokáže opakovaně kvést. Odolává mrazům do -27°C.

Množí se semeny.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Cartesia centauroides, Carthamus cyaneus, Carthamus laevis


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019