zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 6x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Caryophyllales / Chenopodiaceae / Maireana

Maireana brevifolia

Pochází z Austrálie, ale byla zavlečená i jinam. Roste v podobě keře. Dorůstá výšky 0,2 - 1 (i 1,3)m. Borka je hnědá. Větve jsou v mládí řídce ochlupené, zpravidla načervenale pruhované. Listy jsou střídavé, obvejčité až čárkovité, modrozelené, tupě špičaté, ztučnělé, na řezu kulaté, dlouhé 2 - 5mm (na nekvetoucích větvích až 1cm) a mají krátké řapíky. Kvete samostatnými oboupohlavnými květy, na obalu jsou ochlupené. Plody mají v průměru 6 - 9mm, trubka je mírně 1/2kulatá, v průměru má 2mm a má 5 vějířovitých papírovitých tmavě žilkovaných křídel.

Vyhovují ji zpravidla zasolená místa.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Enchylaena tamariscina, Kochia brevifolia, Kochia tamariscina, Kochia thymifolia, Salsola brachyphylla, Suaeda feliciana, Suaeda tamariscina

Na hnojení doporučuji:
NPK - univerzální hnojivo 10kg / NPK - univerzální hnojivo
za 225,00 Kč s DPH.

Popis rodu Maireana

Rodové jméno bylo odvozeno od francouzského botanika jménem Charles Antoine Lemaire. Roste v Austrálii v podobě dvoudomé, oboupohlavné nebo jednopohlavné byliny, polokeře nebo keře. Listy mohou být střídavé nebo vstřícné. Kvete samostatnými nebo párovitými květy.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019