zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 19x

Keře : Magnoliopsida / Saxifragales / Hamamelidaceae

Sycopsis

Roste v Číně a Malajsii v podobě stálezeleného keře nebo nízkého stromu. Větve jsou v mládí hvězdicovitě ochlupené. Palisty jsou drobné, opadavé a zanechávají po sobě jizvu. Listy jsou jednoduché, kožovité, tuhé, řapíkaté, celokrajné nebo drobně zubaté, žilnatina je zpeřená (či 3žilná) a báze kulatá až klínovitá. Květy nemají korunu, jsou oboupohlavné nebo samčí, seskupené v klasu, jsou podepřené listenem, kalich je 5 - 6tičetný, asymetrický a mají 5 - 10 tyčinek. Plodem je dřevitá ochlupená vejčitěkulovitá pukající 2chlopňová tobolka obsahující 2 vejčitá semena.

Vyhovuje mu plné slunce nebo polostín a vlhká rašelinná půda bohatá na živiny. Je částečně mrazuvzdorný.

Množí se polovyzrálými řízky.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Sycopsis dunnii

Roste na Filipínách, Malajsii, Nové Británii a Číně v podobě stálezeleného keře nebo stromu. Dorůstá výšky 16 - 30m. Borka je šedá, v mládí hvězdicovitě šupinatá. Palisty jsou kopinaté, špičaté, žutošedé, dlouhé 2 - 5mm a široké 1 - 2mm. Listy jsou eliptické až vejčité či kopinaté, celokrajné, kožovité, špičaté, dlouhé 4 - 12cm, široké 2 - 5cm, báze kulatá až tupá či špičatá, žilnatinu tvoří 5 - 9 párů žilek a řapíky jsou dlouhé 0,5 - 1,5cm. Květenstvím je 3 - 6tičetn hrozen nebo klas délky 1 - 2,5cm, lůžko má délku i šířku 2 - 4mm, je plstnaté, má 2 - 6 listenů a 4 - 5 tyčinek. Plody jsou eliptické až vejčité, špičaté, dlouhé 1,1 - 1,3, široké 6 - 8mm a semena jsou vejčitá, dlouhá 4 - 8mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Croton curviflorus, Distyliopsis dunnii, S. philippinensis

Sycopsis sinensis

Roste v Číně v podobě stálezeleného keře nebo stromu. Dorůstá výšky 4 - 14m. Listy jsou vejčité až kopinaté, celokrajné nebo drobně pilovité, kožovité, špičaté, lesklé, dlouhé 5 - 12cm, široké 2,5 - 4cm, báze klínovitá či tupá, spodní strana ochlupená, žilnatinu tvoří 6 - 7 párů žilek a řapíky jsou dlouhé 0,8 - 1,8cm. Květenství je 7 - 8mičetné, vlastní květy mají vejčité kališní lístky a prašníky červené. Plodem je tobolka délky 0,8 - 1cm obsahující semena délky 5 - 7mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Distylium formosanum, Distylium racemosum, S. formosana, S. sinensis var. integrifolia

Sycopsis triplinervia

Roste v Číně v podobě keře. Větve jsou v mládí ochlupené. Listy jsou mírně obvejčité, lesklé, celokrajné, mohou mít 1 - 3 zuby, špičaté, dlouhé 5 - 14cm, široké 2 - 6cm, báze kulatá, spodní strana řídce ochlupená, žilnatinu tvoří 2 - 3 páry žilek a řapíky jsou dlouhé 0,6 - 1,3cm. Květenství je 10 - 12tičetné, samčí nebo oboupohlavné, přisedlé a mají 8 - 10 tyčinek. Plodem je tobolka délky 1 - 1,2cm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019